Co oznacza ujemny wynik badania WB w morfologi krwi?

Witam. Przy oddawaniu krwi wynik badania a-HCV wyszedł reaktywny (wartość 1,40) natomiast RNA-HCV nie wykryto oraz wynik badania anty-HCV testem WB również ujemny. Co to może oznaczać?

Lek. Paweł Szadkowski

Nie podała pani zakresu referencyjnego laboratorium, ale z wysokim prawdopodobieństwem wynik ten świadczy o tym, że nie jest pani zarażona wirusem. W celu dokładnej interpretacji najlepiej zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu.