Co oznacza USG jamy brzusznej z powodu wymiotów i bólu brzucha?

Dzień dobry. W dniu dzisiejszym 4 letnia córka miała przeprowadzone badanie USG jamy brzusznej z powodu wymiotów i bólu brzucha. Proszę o interpretację wyniku badania: "Wątroba prawidłowa. Pęcherzyk żółciowy bez zmian PZW w normie. Trzustka bez zmian. Nerki ukm prawidłowe. W pęcherzu moczowym liczne drobne odbicia tkankowe-stan zapalny? Przestrzeń zaotrzewnowa, śledziona nadnercza w normie". Najbardziej zależy mi na wyjaśnieniu czym są liczne drobne odbicia tkankowe. Czy to może być coś groźnego? Bardzo proszę o opinię. Boję się o dziecko.

Lek. Wojciech Zygmunt

Odbicia tkankowe są terminem ultrasonograficznym. W tym wypadku najpewniej według opisu USG świadczą o stanie zapalnym pęcherza moczowego. Jeżeli po wdrożonym leczeniu i rekonwalescencji nadal będą one występowały to należy poszukiwać innej ich przyczyny w konsultacji ze specjalistą. Pozdrawiam i życzę zdrowia.