Co oznacza wskazanie oznaczenia hcv RNA?

Witam. Robiłam ostatnio badania na oznaczenie przeciwciał anty hcv. Wynik 0,06 nieobecne. Zaniepokoił mnie fakt gdzie pod spodem w laboratorium było napisane w razie wyniku reaktywnego wskazane oznaczenie hcv RNA. Mam robić dodatkowe badanie czy nie mam się czego obawiać. Studiuję pielęgniarstwo i nie raz miałam praktyki, ale nigdy się nie zakułam. Badanie robiłam tylko dla pewności. I jescze drugie pytanie czy to, że wynik przeciwciał nie jest równy zero to oznacza coś złego? Proszę o pomoc.

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli są nieobecne to wtedy nie trzeba robić rna hcv . Jeżeli nie było zakłucia to prawdopodobieństwo jest bardzo niskie