Co oznacza wynik badania cukru po posiłku?

Witam, Mierzyłam swój cukier po 1h od posiłku (kanapka, 1 cukierek czekoladowy i szklanka soku pomarańczowego) i ćwiczeniach porannych wynosił 62, zmierzyłam swój cukier po 2h od posiłku i wyniósł 100. Czy mam prawo do niepokoju, czy jest wszystko dobrze? Przestraszyłam się trochę tego wyniku 62

Spadek stężenia glukozy po ćwiczeniach jest procesem fizjologicznym. Dodatkowo przed ćwiczeniami spożyła pani posiłek złożony z węglowodanów prostych, które powodują szybki wzrost stężenia glukozy i jej szybki spadek. Należałoby zweryfikować Pani model żywienia i zadbać o prawidłowe proporcje w posiłku zarówno przed jak i po zakończeniu aktywności fizycznej.