Co oznacza wynik badania poziomu ATG?

Dzień dobry. Mam pytanie w sprawie wyników badań. Przeciw peroksydazie tarczycowej wynik >1300 U/ml! oraz ATG 100,3 U/ml. Skąd tak wysoki poziom przeciwciał?

Dzień dobry,

Wygląda na to, że ma Pani autoimmunizacyjne zapalenie tarczycy (najprawdopodobniej typu Hashimoto). Proszę wykonać oznaczenie TSH, FT4 i FT3 i z wynikami zgłosić się do endokrynologa, najlepiej takiego, który od razu wykona Pani usg tarczycy,

Pozdrawiam serdecznie,

dr n. med. Marek Derkacz
specjalista endokrynolog
specjalista diabetolog
specjalista chorób wewnętrznych