Co oznacza wynik badania zatok 31-latki?

Witam, bardzo proszę o interpretację wyniku badania RTG zatok. Oto wynik: okrezne zgrubienie błony śluzowej w lewej zatoce szczekowej - moze odpowiadac zmianom zapalnym. Po stronie prawej zacienienie wychodzace z zachylka zębodołowego, zajmujace ponad 2/3 swiatła zatoki - zgrubienia błony sluzowej, mozliwa obecnosc torbieli. Poza tym zatoki oboczne nosa rtg prawidłowo powietrzne.

Lek. Paweł Szadkowski

Opis wskazuje na przewlekłe zapalenie zatok z możliwą obecnością torbieli. Z wynikiem powinna się Pani udać do lekarza, który zlecał badanie, gdyż ocena wymaga korelacji z Pani objawami i całym obrazem klinicznym.