Co oznacza wynik testu owulacyjnego?

Witam. Mam 23 lata i razem z mężem staramy się o dzidziusia. moje cykle trwaja zazwyczaj 32 dni. Ostatnią miesiączkę miałam 1-3.05. Zakpiłam aptece testy owulacyjne. w 21 dniu test wyszedł pozytywny z drugą kreską zabarwioną na lekko rózowy kolor, dzień pózniej również. Dzisiaj jest 30 dzien cyklu i z ciekawosci zrobiłam jeszcze jeden test. Bardzo ździwił mnie wynik ponieważ duga kreska była zabarwiona na ciemniejszy różowy. O co może chodzić??? Pozdrawiam.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Być może poprzednie wyniki były ujemne a obecny dodatni. Może być również tak, że obecny wynik jest fałszywie dodatni. Zawsze może się zdarzyć, że wynik testu nie będzie odzwierciedlał rzeczywistości...