Co oznacza wynik USG sutka u 38-latki?

Kobieta lat 37 w sutku lewym na obwodzie na godzinie 4 policykliczny guz tkankowy , hypoechogenny o wymiarach 23x10 mm przewody mlekowe nie poszerzone Zatoki mlekowe prawidłowe doły pachwowe prawidłowe , bez metastycznych węzłów chłonnych BI-RADS - 3 guz o wyglądzie CA cały opis USG

Aczkolwiek BI-RADS 3: badanie, w którym wykryto zmianę prawdopodobnie łagodną, ryzyko złośliwości wynosi do 2%, zaleca się kontrolę obrazową za 6 miesięcy, może dotyczyć zmian takich jak: skupiska mikrozwapnień, torbiele złożone, gruczolakowłókniaki, asymetryczne zagęszczenia. U kobiet z podwyższonym ryzykiem zachorowania na raka piersi zalecane jest wykonanie biopsji gruboigłowej i pobranie materiału do badania histopatologicznego.