Co oznacza wynik USG tarczycy 44-latki?

Witam proszę o interpretację wyników USG tarczycy:tarczyca o wymiarach,płat prawy 21x17x38mm,lewy 20x16x42mm,A-P cieśni 3mm,w obu płatach zobrazowano hypo- i hyperechogeniczne zmiany tkankowe w hypochogenicznych otoczkach śr.4-14mm,liczne hyperechogeniczne pasma tkanki łącznej. KOBIETA, 44 LAT

Taki opis USG sugeruje występowanie wola guzowatego tarczycy. Są to zmiany zwyrodnieniowe całego miąższu tarczycy. Wynik najlepiej, żeby zinterpretował endokrynolog po uprzednim wykonaniu badania poziomu TSH i fT4 z krwi. Trzeba także rozważyć ewentualną biopsję cienkoigłową największych zmian guzkowych w tarczycy. O wszystkim zadecyduje endokrynolog po bezpośrednim badaniu.