Co oznacza wynik USG węzłów chłonnych?
Chciałabym prosić o analizę badania USG węzłów chłonnych szyjnych. Echogeniczność tkanek miękkich prawidłowa. W obrębie ślinianki podżuchwowej lewej owalny, dobrze ograniczony obszar o zróżnicowanej echogeniczności średnicy 14 mm – sonograficzne cechy Tu mixtus. Poza tym ślinianki podżuchwowa prawa oraz przyuszne bez zmian ogniskowych, niepowiększone. Tarczyca sonograficznie w normie. Zmian ogniskowych o typie adenopatii szyjnej nie wykazano.

KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu
Tomografia komputerowa 3D
Tomografia to badanie, które może posłużyć wykryciu schorzeń neurologicznych lub laryngologicznych. Obejrzyj film i dowiedz się więcej na temat tomografii komputerowej w trójwymiarze.
Szanowna Pani,
Proszę zgłosić się do chirurga onkologicznego specjalizującego się w leczeniu guzków ślinianek
dr Janusz Jaworowski
specjalista chirurgii plastycznej rekonstrukcyjnej i estetycznej
specjalista chirurgii ogólnej
i onkologicznej