Co oznaczają drobne ogniska o charakterze gliozy naczyniopochodnej?

Witam serdecznie. Żona w wieku 54 lat w styczniu 2016 r. przeszła porażenie nerwu twarzowego po trzech miesiącach pobytu na zwolnieniu lekarskim lekarz wystawił zdolność do pracy, w styczniu 2017 r.nastąpił nawrót z tym że zesztywniało lewe ramie i biodro po serii zastrzyków i trzy tygodniowym zwolnieniu lekarskim żona wróciła do pracy. W sierpniu 2017 r. nastąpił nawrót choroby i zmieniliśmy lekarza który zmienił leki i zlecił badanie RM po upływie trzech miesięcy zostało wykonane badanie które wykazało; W lewej okolicy skroniowej przestrzeń płynowa o wym. 50x32x46 -najprawdopodobniej torbiel pajęczynówki.W istocie białej obu półkul mózgu, głównie podkorowo,drobne ogniska o charakterze gliozy naczyniopochodnej .Poza tym obraz warstwy korowej,istoty białej,jąder podkorowych ,struktur pnia mózgu i zbiorników przestrzeni podpajęczynówkowej bez zmian. Układ komorowy nieposzerzony ,przemieszczony na stronę lewą o ok. 3 mm lewa komora boczna węższa od prawej prawdopodobnie w wyniku modelowania. Dodam że występują inne objawy takie jak krwotoki z nosa,zamglenie wzroku,omdlenia nie wiem czy te objawy są powiązane z wynikiem RM. Proszę o radę gdzie się udać i jak powinno wyglądać leczenie .Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Drobne ogniska naczyniopochodne są to zmiany przebyte, niegroźne i nie wymagają leczenia. Moga powstawać u osób, które mają czynniki ryzyka chorób naczyniowych np. nadciśnienie, nikotynizm, hipercholesterolemia. Torbiel pajęczynówki to zmiana łagodna, najczęściej wrodzona, czasem jeśli jest duża, może powodować objawy np, bóle głowy. Wskazana pełna konsultacja neurologiczna z wynikiem w celu ustalenia dalszego postępowania. Neurolog zadecyduje o konieczności ew. konsultacji neurochirurgicznej. Powinien również zlecić badanie Duplex tt. szyjnych, ew. TCD, ECHO serca.
Pozdrawiam