Mężczyzna , 22 lata Witam około 1,5 roku temu w calym ciele pojawily mi sie fascykulacje w calym ciele. Po 3 wizytach u neurologa i emg zdiagnozowano mnie z BFS w ostatnim czasie doszla do tego lekka sztywnosc miesni w lewej nodze. Moge robić przysiady na jednej nodze , biegac ale to dość dziwne uczucie. Czy zespol lagodnych fascykulacji moze dawac uczucie sztywnosci miesni. Moj neurolog powiedzial ze to ze stresu ale nie jestem pewien co do tego. Ogolnie biegam duzo około 10km na raz. Prosze o pomoc.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • EMGEMG (badanie elektromiograficzne) opiera się na rejestracji czynności elektrycznej mięśni. Czynność ta jest wynikiem zdolności wybiórczego przenikania jonów sodu i potasu przez błonę komórki mięśniowej w trakcie jej pobudzenia przez impuls nerwowy.
  • Rezonans magnetyczny – Rezonans magnetyczny (MRI) jest badaniem obrazowym zmian chorobowych w ciele pacjenta. Tomografia rezonansu magnetycznego jest wykonywana głównie w diagnostyce mózgu, tj. w celu wykrycia takich schorzeń, jak wady wrodzone, guz mózgu, zmiany zapalne tkanki mózgowej, zmiany demielinizacyjne, zmiany naczyniowe mózgu (angio MRI mózgu).

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: