Co oznaczają pierścieniowate zmiany na skórze u dziecka?

Witam. Synek, 18 miesieczny ma na plecach i srodku ramienia pierscieniowate zmiany. Lekarz podejrzewał grzybice, przepisał lek Hascofungin - zmiana nie zniknęła, ale się zmniejszyła. Synek budzi sie w nocy, jakby mu coś przeszkadzało. 10 dni temu zachorował na ospę, 4, 5 i 6 dnia choroby mocno go wysypało i w miejscach wystepowania zmian krostek było bardzo dużo. Tam tez najszybciej sie zasuszyły. Syna meczył okropny świąd, przez co aź krzyczał i nie przesypiał nocy. Swędzenie pojawiało sie głównie wieczorem. Ciężko tą ospę przez to przechodził. Kilka dni przed ospą trafiliśmy do szpitala z powodu ponad 3 dniowej gorączki - wyniki pokazały, że to wirus. Panie pielegniarki oglądając Syna w szpitalu powiedziały, że wg nich zmiany u Jasia są spowodowane alergią pokarmową. Lekarze nic na ich temat nie mówili z kolei... no i zaczęłam sie zastanawiać, bo Janek w szpitalu odmawiał picia mleka (pije Bebilon 3), poiłam go wodą, jadł przeciery owocowe i obiady no i zmiany praktycznie zniknęły. Po powrocie do domu wróciliśmy do mleka, bo synowi znowu zaczęło smakować no i zmiany wróciły w tych samy choć miejscach co były dosyć mocno widoczne... czy to faktycznie może być alergia na jakiś składnik mleka? Podczas pobytu syn pił jogurty i jadł kanapki z niewielką ilością masła i zmiany ustępowały. Co w takiej sytuacji zrobić? Badania krwi? Syn w szpitalu nie miał mierzonego Igg. Czy można wykluczyć poltorarocznemu dziecku z diety całkiem mleko modyfikowane już, czy mamy próbować z innymi mlekami? Zmiany syna występują tylko w tych miejscach, które opisałam i ma je już długo - ok pół roku. Skora na polikach, łokciach i kolanach nie jest szorstka. Nie ma katarów, kaszlu. Nie choruje często. Za wyjatkiem tej goraczki ostatnio, ospy która zarazil sie od starszej siostry i zapalenia ucha raz, 2 przeziebień nie choruje. Nie przyjmuje też zadnych leków, jest szczepiony zgodnie z kalendarzem i dodatkowo na pneumocoki. Jako niemowlę często ulewał i robił zielone kupy, co pediatra uznawał za normę. Obecnie ma 87 cm i 12,4 kg. Je chętnie. Ani ja ani mąż nie mamy stwierdzonych żadnych alergii. Chociaż mąż unika nabiału bo nie czuje sie po nim dobrze - może ma jakąś nietolerancje, ale nie stwierdzoną.
KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu

Czy świąd da się zredukować?

Atopowe zapalenie skóry byłoby mniej uciążliwe dla pacjenta, gdyby udało się zredukować świąd. Czy można to zrobić? Na to pytanie odpowiada prof. Jacek Szepietowski.

Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania

proponuję udać się do lekarza alergologa dziecięcego po badaniu lekarz określi konieczność diagnostyki i lub odpowiedniego leczenia.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty