Co oznaczają wyniki badania tarczycy 25-latki?

Witam Otóż moje tag wyszło 0.982 miałam robione usg tarczycy i płat lewy o tym 42x14x16mm płat prawy 60x23x14mm w jego biegunie górnym hypoechogenny guzek wielości 5mm. Poza tym ona płaty o jednostronnym prawidłowym echu. Dostałam od endokrynologa jodid 200 w tabletce. I czy ucisk w gardle się zmniejszy? Bardzo dużo biegam bo po 10 km czy mam wyeliminować sport?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę kierowac się zaleceniami lekarza badającego a co do powyższego objawu sadze ze wskazana jest wizyta u laryngologa