Co powinna zrobić osoba, która zgubiła blister tabletek antykoncepcyjnych?

Witam, od 2 lat stosuje antykoncepcje - kontracept. W pudełku jest 21 tabletek po których następuje 7 dniowa przerwa. Niestety zgubiłam blister i do skończenia opakowani zabrakło 4 tabletek. Powinnam dostać 1 dzień okresu w niedziele, lecz nie biorę tabletek już od środy. Czy powinnam po prostu zacząć tą 7 dniową przerwę od środy. Jak nie to co powinnam zrobić?

Lek. Tomasz Budlewski

Udac się do lekarxa ginekologa i stosować dodatkowe metody antykoncepcji niehormonalne