Co powoduje problemy z oddawaniem moczu przy torbielach jajnika?

Mam zdiagnozowanego 5-centymetrowego potworniaka w środku lewego jajnika (na drugim też miałam zdiagnozowaną torbiel skórzastą i torbiel czekolową, przez rok brałam Yasmin, zakończyło się usunięciem jajnika). Mam także od roku problemy z oddawaniem moczu (podczas którego towarzyszy bardzo silny ból okolicy pęcherza, badania moczu wykazują brak zapalenia), dostaję nagłych, intensywnych bóli podbrzusza. W histopatologii usuniętego jajnika wyszły liczne torbiele tekaluteinowe oraz 1 czekoladoladowa

Być może problemy z oddawaniem moczu są właśnie związane z występującymi torbielami jajników/jajnika, zrostami po usunięciu jajnika uciskającymi na drogi moczowe. Najlepiej byłoby jeszcze w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z urologiem.