Co robić z bardzo niskim libido u 31-latki?

Jestem kobietą w wieku 31 lat. Stosowałam antykoncepcję hormonalną. Z powodu niskiego libido i braku ochoty na seks odstawiłam plastry w zeszłym roku, ale problem nie znikał. Mój partner zaczął narzekać, często się o to kłócimy, bo jak wiadomo bliskość, jest bardzo ważna w związku. Dla mnie seks mógłby nie istnieć. Nie chcę zbliżeń na siłę, a tak to na tę chwilę wygląda. Chciałam udać się do ginekologa, ale jest mi po prostu niezręcznie, że w tak młodym wieku mam taki problem. Dodam, że prowadzę spokojny tryb życia.
KOBIETA, 31 LAT 6 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

niskie libido może być związane nie tylko z przemęczeniem czy stresem, ale również problemami zdrowotnymi. Negatywny wpływ na libido ma m.in. nadciśnienie, cukrzyca czy otyłość. Za obniżony popęd seksualny często odpowiadają także zaburzenia hormonalne.

Dobrze więc byłoby wykonać badania w tym kierunku, by sprawdzić ogólny stan zdrowia. Jeśli lekarz nie zauważy żadnych nieprawidłowości, które mogłyby mieć wpływ na libido, to warto wówczas przyjrzeć się swojemu związkowi oraz nawykom. Niewłaściwa dieta, używki czy brak aktywności fizycznej również mogą mieć wpływ na popęd seksualny.

O tym, w jaki sposób można zwiększyć libido pisaliśmy w artykule:

https://portal.abczdrowie.pl/libido-spadek-jak-zwiekszyc-libido-kobieta-i-mezczyzna.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.