Co robić z krwawieniem z odbytu i powiększeniem węzła chłonnego?

Dzień dobry, mam 24 lata. Od kilku lat zmagam się z problemem jakim jest stolec z krwią, bądź sama krew podczas wypróżniania oraz posiadam powiększony węzeł chłonny na szyi. Z czym może być to związane?
KOBIETA, 24 LAT 9 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

przepraszamy za wydłużony czas oczekiwania na odpowiedź.

Obecność krwi w kale może wskazywać na hemoroidy, wrzody żołądka lub dwunastnicy, chorobę Leśniowskiego-Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, polipy jelita grubego oraz wiele innych jednostek chorobowych. Przyczyn jest dużo, dlatego konieczna jest szczegółowa diagnostyka polegająca na wykonaniu badań w tym kierunku.

Proszę więc udać się do lekarza. Nie warto zwlekać, zwłaszcza, że wspomina Pani, że problem występuje już od kilku lat. W pierwszej kolejności może to być lekarz rodzinny, który w razie potrzeby pokieruje dalej.

Więcej przyczyn krwi w stolcu wymieniliśmy i opisaliśmy szczegółowiej w artykule, który znajduje się pod adresem:

https://portal.abczdrowie.pl/krew-w-stolcu-objawy-przyczyny-badanie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.