Co robić z tym bólem głowy i wydzieliną w drogach oddechowych?

Witam Serdecznie. Mój problem wygląda następująco. Od 5 tygodni mam o stałym natężeniu ból głowy w okolicy czoła oraz powiększony węzeł chłonny pod lewym uchem twardy, niebolesny. Do tego po nocy jak wstaje mam zatkany nos bez wydzieliny ale tylko jednej strony który po 5 minutach od wstania udrożnia się i przez resztę dnia nie mam żadnych problemów z nosem. Sporadycznie jak napompuje lewy policzek słychać jakby strzelanie pęcherzyków powietrza.
MĘŻCZYZNA, 37 LAT 4 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowny Panie,

dziękujemy za nadesłane pytanie.

Objawy, które Pan opisuje, prawdopodobnie wskazują na zapalenie zatok. Zatkany nos po przebudzeniu i silne bóle z przodu głowy są charakterystyczne dla tego schorzenia, a brak kataru świadczy jedynie o niedrożności zatok lub obrzęku błony śluzowej, które skutecznie blokują spływanie wydzieliny z zatok.

W celu łagodzenia objawów zapalenia zatok można stosować inhalacje, irygacje, skuteczne jest także wygrzewanie zatok na przykład woreczkiem z solą, można też stosować łagodne leki przeciwzapalne i rozrzedzające wydzielinę, które pomogą w oczyszczaniu górnych dróg oddechowych, dostępne bez recepty. W razie potrzeby proponujemy udać się do lekarza rodzinnego lub do laryngologa, który zaproponuje kompleksowe leczenie.

Więcej informacji na ten temat znajduje się w podanych poniżej linkach:

https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-zatok

https://portal.abczdrowie.pl/zatoki

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.