Co robić z tym pieczeniem pochwy po stosunku?

Uczulenie na sperme Potrzebuje porady co zrobić do kogo sie udac z uczuleniem bardzo mnie piecze po stosunku pochwa gdy sperma dostanie się do środka. Nie wiem gdzie się udać co zrobić

Redakcja abcZdrowie

Witam, możliwą przyczyną jest infekcja intymna – wówczas każde zbliżenie z partnerem może powodować ból i dyskomfort. Warto wybrać się do ginekologa, by wykluczyć ewentualne zakażenie bakteryjne lub grzybicze. Jeśli badania potwierdzą tego typu schorzenie, nieprzyjemne objawy powinny ustąpić po zaordynowanym leczeniu. Warto wspomnieć, że podłożem infekcji mogą być np. bakterie zawarte w nasieniu – warto zatem wraz z partnerem rozpocząć diagnostykę, a także późniejsze leczenie – w przeciwnym wypadku każdy stosunek seksualny będzie wiązał się z ponownym zainfekowaniem. Jeśli jednak objawy te pojawiają się tylko i wyłącznie po kontakcie z nasieniem – być może jest to alergia na spermę. Oprócz pieczenia wewnątrz pochwy w kontakcie z nasieniem, pojawia się również pokrzywka i/lub obrzęk narządów rodnych kobiety. Wówczas należy wykonać stosowne badania, a później odczulanie. Więcej napisał o tym nasz ekspert, proszę zapoznać się z jego wypowiedzią: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-pozbyc-sie-uczulenia-na-sperme. Jeśli podejrzewa Pani u siebie ten problem, wówczas warto wybrać się do alergologa. Sugerowałabym jednak zacząć od ginekologa – ważne, by wykluczyć właśnie infekcję intymną lub inne problemy o podłożu ginekologicznym. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.