Co stosować na zapalenie zatok podczas karmienia?

Witam, W październiku 2019 roku pod koniec ciąży miałam zapalenie zatok, nieleczone,bo pediatra nie chciała dać leków ano skierowania do laryngologa. Po porodzie w listopadzie brałam sinupret 2 tygodnie,później sinulan Duo forte 2 tygodnie,nic mi nie pomogło. Był ból głowy,ból zatok szczękowych, przynosowych, karat, spływanie po tylnej ścianie gardła, kaszel z odrywająca się wydzielina ropną. Straciłam smak i węch na 3 miesiące. Stosowałam met min i pectodril. Nic mi nie pomogło. Próbowałam płukać zatoki ale mam odruch wymiotny. Boli mnie nos i zatkana zatoka przy wietrze i zimnym powietrzu. Nie mogę wydmuchać nosa, bo tak mam obrzęknięta sluzowke,że nie mogę oddychać prawa dziurką. Trwa to już ponad 5 miesięcy, od 4 dni trochę udaje mi się wydmuchać nos,ale ropną wydzielina zmieszana jest z krwią. Co mogę stosować przy karmieniu piersią?

Wymagasz poważnej diagnostyki i poważnego leczenia. Wymaz z nosa na florę i antybiogram, pobrany przez laryngologa, rtg zatok i prawdopodobnie operacja przegrody nosa ponieważ drożny nos to zdrowe drogi oddechowe. Drożny nos to zdrowe zatoki to dobry węch i smak. Większość leków przenika do pokarmu kobiecego. Można niektóre leki dezaktywować podgrzewając pokarm do temp 60 ciu stopni ale giną wtedy również witaminy. Póki co spróbuj olejek sezamowy w spreju z ziołami i witaminą E. Rinotac. Metmin to sterydowy lek przeciwwskazany w zapaleniach bakteryjnych i wirusowych i grzybiczych to lek wyłącznie w udowodnionej alergii nosowej.