Co zastosować na trzęsienie się rąk?

Witam! Od 3 lat mam problem z wykonywaniem konkretnych czynnosci manualnych pod nadzorem innych osób w z powodu trzęsących się rąk i kołatania serca. Nie mam depresj, ani fobii spolecznej. Obajwy sa w konkretnej sytuacji i bardzo utrudniają mi nabywanie nowych umiejetnosci. Czy jakis rodzaj psychoterapii pomoglby mi pozbyc się tego uciążlowego problemu?

Witam Panią. Po przeczytaniu Pani postu myślę, że ważne będzie rozpoznanie źródła Pani objawów. Być może coś dzieje się z Pani poczuciem bezpieczeństwa w obecności innych osób. Być może ma Pani w swoich doświadczeniach jakieś trudne sytuacje, które w postaci obecnych objawów "dają znać o sobie". Zapewne zwróciła Pani uwagę, że piszę o swoich pomysłach w trybie przypuszczającym. Do rozpoznania źródeł Pani objawów i odpowiednich oddziaływań potrzebny jest kontakt bezpośredni z doświadczonym psychologiem. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Witam Panią
Drżenie rąk to zaburzenie, które najczęściej występuje
w stresowych sytuacjach.
Przyczyną mogą być też zaburzenia lękowe, nerwica.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić
tylko podczas osobistej konsultacji.
Ważne jest znalezienie i wyeliminowanie
prawdziwej przyczyny dolegliwości.
Jeżeli doświadczane objawy są na tyle silne,
że utrudniają Pani funkcjonowanie, to zachęcam
do podjęcia terapii psychologicznej.
Terapeuta pomoże Pani odzyskać równowagę
wewnętrzną i i wypracować umiejętności
radzenia sobie ze stresem.
Gdyby chciała Pani ze mną porozmawiać
o problemie, to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Warto na początek zdiagnozować rodzaj drżenia. Generalnie prawie wszystkie rodzaje drżenia; z przyczyn neurologicznych, ogólnoustrojowych , psychicznych itd nasilają się pod wpływem stresu.