Co znaczą silne bóle głowy rozchodzące się z tyłu?

Mam silne bóle głowy z tylu glowy rozchodzą się gdzieś do środka i za oczy.Najsilniejsze są rano i przy podnoszeniu glowy z pozycji pochylonej.przechodzą po ketonalu i po położeniu glowy na poduszce.rezonans głowy i angio szyji wyszło ok. Lecze się Na nadciśnienie.Rtg kręg.szyjnego wykazało splycenie lordozy szyjnej.Neurolog powiedział że to nic takiego a bóle głowy pewnie sa od prenessa i mam ją odstawić.Nie przyjmuje już jej 4 dzień a rano myślałam że rozsadzi mi głowę.Co robić?Nie mam juz sił

Właściwie zebrany wywiad i badanie neurologiczne pozwalają postawić odpowiednie rozpoznanie oraz dobrać skuteczne leczenie.
W zależności od problemu lekarz może zlecić wykonanie badań dodatkowych. Czasami niezbędna jest diagnostyka neuroobrazowa (TK, MRI), która pozwala wykluczyć organiczne przyczyny bólów głowy, np. guz mózgu tętniak.
Podstawowym celem leczenia jest przerwanie ataku bólu głowy. Leków przeciwbólowych, z jakiejkolwiek grupy, nie można jednak przyjmować zbyt często tj nie więcej niż 8 tabletek w miesiącu ponieważ wywołuje się polekowe bóle głowy. W przypadku częstych, silnych lub opornych na leczenie ataków konieczne jest leczenie profilaktyczne. W leczeniu profilaktycznym stosuje się odpowiednio dobrane o działaniu przeciwbólowym leki przeciwpadaczkowe, przeciwdepresyjne kardiologiczne lub blokery kanału wapniowego. Dobrym rozwiązaniem są iniekcje toksyny botulinowej