Ból głowy od kilku dni a pomiar ciśnienia

Witam, Od kilku dni boli mnie głowa, najpierw myślałam, że to od zęba, jednakże środki przeciwbólowe nie pomagały, więc postanowiłam zmierzyć ciśnienie. Pierwszy pomiar to 102/65, kolejny po godzinie 105/67. Następnego dnia postanowiłam zmierzyć rano i pierwszy pomiar to 99/60, po kilkunastu minutach 102/76, a po godzinie 98/60. Wydaje mi się, że jest to za niskie ciśnienie. Ale jaka może być przyczyna? Jak z tym walczyć?

W zależności od problemu lekarz może zlecić wykonanie badań dodatkowych. Czasami niezbędna jest diagnostyka neuroobrazowa (TK, MRI).
Podstawowym celem leczenia jest przerwanie ataku bólu głowy. W przypadku częstych, silnych i opornych na leczenie ataków konieczne jest leczenie profilaktyczne.