Co znaczy kłujący ból z prawej strony brzucha?

Witam. Od 3 dni tuż po zjedzeniu posiłku za każdym razem odczuwam kłujący ból z prawej strony brzucha, który pojawia się falami, oraz ciągle odbija mi się. Jest to delikatny ból, ale powoduje dyskomfort. Wszystko zaczęło się od tego, że 3 dni temu wieczorem nagle dostałam silnego napadu kłującego bólu. Trwało to około 15 sekund, po czym ból ustał, a teraz ujawnia się po każdym posiłku, jednak w lżejszej formie. Nie spożywałam nic nowego, co mogłoby wywołać taką reakcję w organizmie. Co to może być? Czy to coś niepokojącego?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

opisane przez Panią objawy bólu brzucha i ciągłego odbijania mogą świadczyć o wielu dolegliwościach. Po pierwsze, wspomniane stany mogą być wynikiem złej diety lub zatrucia pokarmowego. Takie symptomy występują też przy chorobie refluksowej żołądka polegającej na transportowaniu kwasu żołądkowego do przełyku poprzez częste odbijanie. Z czasem takie sytuacje mogą prowadzić do powstawania stanów zapalnych tej okolicy.

Należy też uważać czy nie doszło do zapalenia błony śluzowej żołądka, zwanego potocznie nieżytem. Do pozostałych objawów tego schorzenia należą nudności i wymioty, uczucie pełności oraz inne zaburzenia żołądkowe. W takim przypadku powinno się udać do lekarza celem wykonania badania gastroskopii lub USG, które w razie obecności wykryją taką dolegliwość.

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi artykułami, które mogą się okazać pomocne w diagnozie przyczyny Pani problemu:

https://portal.abczdrowie.pl/refluks-zoladkowo-przelykowy

https://portal.abczdrowie.pl/niezyt-zoladka-przyczyny-objawy-leczenie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.