Co oznacza ten ból brzucha i stan podgorączkowy?

Witam. Od kilku dnia pobolewał mnie żołądek ale wczoraj zaczął mnie boleć cały brzuch, szczególnie lewa strona, bolą mnie całe plecy (po nocy nie przeszło). Mało wczoraj zjadłam, a odbijało mi się cały czas, momentami razem z kwasem żołądkowym. Do tego szybki puls i nierówne bicie serca. Temperatura do 37.5. Nie mam pojęcia co mi jest.

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Przykro nam, że występują u Pani, takie nieprzyjemne dolegliwości związane z układem pokarmowym. Aby poznać przyczynę takich objawów, należałoby wykonać podstawowe badania, które potwierdzą lub wykluczą poważne schorzenia.

Takie bóle, nasilające się po lewej stronie brzucha oraz promieniujące na plecy, mogą wskazywać na wiele chorób, jak też i na niestrawność, spowodowaną niewłaściwą, ciężkostrawną dietą.

W przypadku zaburzenia procesów trawiennych, może dojść do zachwiania pracy enzymów i soków trawiennych. W takim wypadku mogą pojawić się skurcze żołądkowo – jelitowe. Towarzyszą temu takie objawy, jak: uczucie pełności, odbijanie, zgaga, wzdęcia, czy uczucie ucisku w brzuchu.

Taki rodzaj skurczy działających w obrębie przewodu pokarmowego mogłyby świadczyć o zespole jelita drażliwego, wrzodach żołądka i dwunastnicy, niestrawności czynnościowej, czy chorobie refleksowej.

Ze względu na odległość, trudno jednak wskazać przyczynę Pani dolegliwości. Zalecamy zatem konsultację z lekarzem internistą bądź gastrologiem. Specjalista po badaniu przedmiotowym zdecyduje o dalszej diagnostyce oraz leczeniu.

Należałoby wykonać takie badania, jak: USG jamy brzusznej, morfologię krwi z rozmazem, CRP, określenie poziomu prób wątrobowych, kreatyniny, albuminy i amylazy w surowicy krwi. Prawdopodobnie lekarz może zalecić wykonanie badania gastroskopii, w celu wykluczenia poważniejszych schorzeń.

Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/niestrawnosc

https://portal.abczdrowie.pl/trawienie-objawy-niestrawnosci-jak-unikac-problemow-z-trawieniem

https://portal.abczdrowie.pl/jak-pokonac-niestrawnosc

https://portal.abczdrowie.pl/bol-brzucha-przyczyny-i-sposoby-leczenia

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.