Co znaczy krążek, który jest uwypuklony na całej szerokości do kanału kręgowego i otworów?

Mam 23 lata. W połowie grudnia miałem wypadek samochodowy. Dachowanie. Przeleżałem tydzień w szpiatalu. Na wypisie: -stłuczenie głowy -skręcenie kręgosłupa szyjnego -oponiak w środkowym dole czaszki Od wypadku mam okropne bóle głowy, karku, pulsowanie w uszach. Wątpię, że to od oponiaka, bo ma tylko pół centymetra. Dzisiaj odebrałem wynik rezonansu kręgosłupa szyjnego. Rezonans głowy mam za dwa tygodnie. W opisie rezonansu jest napisane: Spłycona lordoza Na poziomie C6-C7 krążek ma uwypuklony na całej szerokości do kanału kręgowego i otworów, powoduje ograniczenie ich światła Poza tym: Trzony kręgowe i krążki mk o prawidłowej wysokości i sygnale MR. Nie stwierdza sie przepukliny krążków mk. Rezerwa płynowa rdzenia zachowana. Rdzeń kręgowy w zakresie badanym bez zmian ogniskowych. Co znaczy ten opis? Wizytę u neurochirurga mam za 3 tygodnie, ale juz chciałbym wiedzieć, co mi jest..

Lek. Michał Lenard

Uwypuklony krążek międzykręgowy może uciskać rdzeń kręgowy i odchodzące od niego nerwy, co prawdopodobnie jest przyczyną Pana objawów. Nie można wykluczyć, że konieczna będzie operacja, ale w tej sprawie wypowie się już neurochirurg. Pozdrawiam!