Co znaczy ten problem z przełykaniem śliny?

Witam 27lat mężczyzna Mam problem z przełykaniem śliny na sucho ,gdy tylko spożyje jakiś pokarm problem przechodzi i za chwile spowrotem wraca . tydzień temu miałem robioną gastroskopię i nic niepokojacego nie było w przełyku czy gardle , dodam ze problem odczuwałem juz kilka dni przed gastroskopią z nerwów Czy ktoś mogłby mi podopiwedzieć co to moze być troche się boję ze to rak

Przyczyn zaburzenia przełykania jest naprawdę wiele: od ucisku (np. przez powiększoną tarczycę), przez neuropatie (np. w przebiegu cukrzycy) lub choroby reumatyczne. Uczucie suchości w jamie ustnej może sugerować zespół Sjogrena. Sugeruję konsultację reumatologiczną i USG ślinianek.