Co zrobić, aby zaradzić spadkowi libido po tabletkach?

Mam 18 lat. Biorę tabletki od ok. 2 tyg. Istnieje ryzyko, że po 7 tabletce, gdy kochałam się z chłopakiem jednak zaszłam w ciąże? Ginekolog powiedział, że już od 4 tabletki mogę czuć się bezpieczna. Mam również pytanie, czy wszystkie pigułki powodują zmniejszenie libido? Straciłam jakoś przez nie ochotę na seks. Na jakie mogę zmienić, by ochota wróciła?

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Wszystkie tabletki antykoncepcyjne działają na podobnej zasadzie, jeżeli Pani organizm reaguje w dany sposób na ich działanie, to najprawdopodobniej będzie reagował podobnie na działanie każdych innych. Choć czasem kobiety twierdzą, że w kwestii libido jedne tabletki bardziej im służą niż inne, mimo bardzo podobnego składu. Zawsze można spróbować zmienić na tabletki zawierające nieco inne hormony.

Jeśli chodzi o możliwość ciąży, to występuje ona zawsze, ale w opisanej przez Panią sytuacji jej ryzyko nie jest zwiększone w żaden sposób, jest niskie.

Pozdrawiam serdecznie!