Co zrobić, jeśli mam nawracający smutek i lęk?

Dzień dobry co zrobić jeśli mam ciągle nawracajace myśli, lęk, smutek, ciągle nawracajace powtarzanie czynności, kiedyś bałem się że ktoś może dowiedzieć się co o nim myślałem, chodzę do psychiatry lecz on mi tylko przepisuje dalej leki (setaloft), a ja czuję że one mi już nie pomagają i tylko mi się teraz pogorszyło, błagam co robić ponieważ teraz jest kiepsko, praktycznie jak na początku choroby. Do kogo się udać psycholog, czy zmienić psychiatrę?

Witam Pana,

Objawy, które Pani opisuje wskazują na zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne.

Nerwica natręctw należy do grupy zaburzeń lękowych,

tzw. „błędnego koła”.

Również towarzyszące jej obsesyjne myśli nasycone są bardzo wysokim

poziomem lęku.

„Błędne koło nerwicowe” polega na między innymi na tym, że objawy, takie jak lęk

czy przymus wykonania czegoś lub unikania jakiegoś zagrożenia,

jest nieustanie podtrzymywany, bowiem próby zaniechania tego rodzą

jeszcze bardziej przeraźliwy lęk.

Zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne nie tylko komplikują i dezorganizują życie,

ale też przynoszą poczucie niepewności i zagubienia, hamują aktywność społeczną

i utrudniają normalne funkcjonowanie w społeczeństwie, zabierając tym samym

całą radość życia.

Zaburzeniom tym często towarzyszy silny lęk, rozdrażnienie, napięcie psychiczne,

nieumiejętność odpoczywania.

Żeby Panu pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę Pana natrętnych myśli

budzących lęk i przerażenie, dotrzeć do źródła Pana dysfunkcyjnych wzorów

postępowania i myślenia i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.

Dlatego zachęcam Pana do podjęcia odpowiedniej psychoterapii,

która naprowadza na zmianę powstałych uwarunkowań,

w wyniku czego zostanie wypracowane właściwe reagowanie i zachowanie,

a Pan odzyska spokój, równowagę wewnętrzną i umiejętność konstruktywnego

kontrolowania własnego życia .

Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/