Czas zarażanie przez chorą na salmonellę z grupy D

Witam serdecznie. Dzisiaj się dowiedziałam ze moja 13-to miesięczna córka ma salmonelle z gr. D. Dużo czytałam na ten temat ale nigdzie nie pisze przez jak długi czas moja corka może zarażać inne osoby i czy można się całkowicie wyleczyć czy ta choroba zostaje do końca zycia.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Nie ma jednoznacznie określonego czasu nosicielstwa. Istnieje prawdopodobieństwo wygaśnięcia bakterii w organizmie. Wskazana jest okresowa kontrola u lekarza pediatry.