Częste gazy, przelewanie się w brzuchu, ciągłe zmęczenie, luźne stolce a drożdżyca

Witam, moje problemy zaczęły się jakieś pół roku temu. Podejrzewam u siebie drożdżyce. Moje objawy: częste gazy, przelewanie się w brzuchu (najczęściej podczas leżenia na plecach, głównie wieczorem), ciągłe zmęczenie (często nawet od razu po przebudzeniu, chociaż długość snu odpowiednia, przeważnie średnio luźne stolce (może nie są to typowe biegunki). Zrobiłem sobie dziś test ze śliną, pewnie mało miarodajny ale mimo wszystko wyszedł pozytywny więc moje obawy, sprowadzają się do tego...

Dzień dobrym

Proszę skonsultować się z lekarzem, który zapewne przepisze metronidazol.
Wskazane jest także odrobaczywienie, czy było wykonywane kał na pasożyty?

Co do diety w grzybicy układu pokarmowego należy z diety na 1 miesiąc wyeliminować:
- węglowodany proste - cukier, miód, słodycze, czekolada
- pieczywo z karmelem z drożdżami (Dozwolone tylko na zakwasie)
- owoce (wyjątek jabłko),
- makarony
- mięso smażone z panierką
- mleko, ser biały, kefir

Dozwolone są jaja, kasza (jaglana, gryczana), warzywa, jogurt naturalny, ryby, mięso (indyk, kaczka, wołowina, cielęcina).

Należy także zrobić badane krwi - morfologia, ferrytyna, TSH, fT4, fT3, anty -TPO.