Częste miesiączkowanie i ropne zapalenie dziąseł u 50-latki

Jestem 50-letnia kobieta.Od maja miesiaczkuje co 3 tyg.2 z 5-ciu dni okresu są dość obfite.Od listopada biorę Ferrous Sulphate 305mg ,1 kap.2 x dziennie,ponieważ w badanich wyszedł niedobór żelaza poniżej normy,tzw.anemia.Mniej więcej w tym samym czasie pojawily się ropne zapalenia dziąseł nawracajace najczęściej tydzien-dwa po antybiotyku,zwykle pod 2-kami i 3-kami zarówno w górnej i dolnej szczęce.Od maja utrwalał mi się rumień na policzku,okazal się tradzikiem roz.Zmeczenie,bezradnosc i co da

Dzień dobry,

Powinna Pani dokładnie zbadać się ginekologicznie, łącznie z usg przezpochwowym. Niedobór żelaza może powodowaćspadek odporności. Proszę ponownie oznaczyć poziom żelaza we krwi, a także poziom ferrytyny i transferyny. Powinna Pani również wykonać sobie badania dodatkowe, takie jak morfologia i CRP. Konieczna wizyta u dobrego lekarza rodzinnego lub internisty po wizycie u ginekologa i ocenie w usg narządów rodnych. Jeśli chodzi o nawracające infekcje w jamie ustnej, to warto zrobić antybiogram i zastosować celowane leczenie.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz