Częste oddawanie stolca u wegetarianki

Witam, Mam 19lat i ostatnio zauważyłam u siebie niepokojące objawy. Na początku nie wypróżniałam się codzienni, tylko co 2-3 dni. Teraz nagle robię to codziennie, a dzisiaj 2 razy dziennie. Stolec najpierw był bardzo ciemny, później był rzadszy i ciemny, a następnie ołówkowaty, rzadki i ciemny. Jestem wegetarianką. Podejrzewam, że kolor może być związany z tym, że przez ostatni czas spożywałam duże ilości soku z buraków. Co jednak z resztą? Jestem okropnie wystraszona!

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Zabarwienie stolca może być spowodowane spożywaniem buraków. Zwiększona ilość wypróżnień może być spowodowana błędem dietetycznym. Nie można wykluczyć innych nieprawidłowości w obrębie przewodu pokarmowego. Wskazana jest wizyta u lekarza rodzinnego.