Częste omdlenia u dziecka

Witam. Mam taki oto problem. Moja córka w przeciągu ostatnich dwóch lat trzy razy omdlala. Zazwyczaj było to albo w sklepie albo w kościele a dziś na wycieczce szkolnej. Było robione echo serca (bo lekarz wykrył szmery) ale wszystko wyszło o.K. Było robione EEG i też o.K. Jedynie trochę morfologia wychodziła gorzej bo HGB MCV PDW i MCH były lekko poniżej normy ale lekarz stwierdził że nie jest zle. To co jest przyczyną tych omdlen bo ja już jestem głupi i nie wiem gdzie szukać przyczyny.

Magdalena StusiĹska

Być może u Pana córki występują częste u nastolatek omdlenia wazowagalne- powodowane przez nadmierną aktywność układu nerwowego. Powinny one ustąpić wraz z wiekiem. Warto zadbać także, aby dieta córki pokrywała wszystkie potrzeby rosnącego organizmu i o uzupełnianie niedoborów żelaza.