Częste plamienie po tabletkach

Witam. Rok temu urodziłam dziecko. Cały czas karmię piersią. Po trzech miesiącach zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne. Nie miałam okresu przez 9 miesięcy. Teraz nastąpiły i zaniepokoiły mnie częste miesiączki i brązowe upławy pojawiające sie co tydzień. Miesiączka trwa 2 dni a zaraz po krwawieniu występuje brązowy śluz oraz towarzyszy przy tym silny ból kręgosłupa oraz podbrzusza. Ta rutyna powtarza sie co tydzień i już mnie to bardzo martwi. Proszę o pomoc. Asia

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Krwawienia i plamienia śródcykliczne są typowe dla tabletek antykoncepcyjnych przeznaczonych dla karmiących matek, a pozbawionych estrogenów. Myślę, że dopóki nie przestanie Pani karmić piersią i nie zmieni tabletek na "mocniejsze", to takie krwawienia, plamienia i brązowa wydzielina będzie się utrzymywać.

Pozdrawiam serdecznie!