Czy antybiotyk wpływa na skuteczność krążka antykoncepcyjnego?

Witam. Stosuję krążek antykoncepcyjny. Od tygodnia mam zapalenie pęcherza a jestem na wakacjach. Brałam 3 razy dziennie tabletki ziołowe, ale nie pomogło. Pojechałam do szpitala z braku możliwości kontaktu z lekarzem. Dostałam antybiotyk F***. Czy ten lek wpływa na skuteczność krążka?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Lek, który Pani otrzymała nie wpływa bezpośrednio ani na produkcję żeńskich hormonów płciowych ani na wchłanianie się hormonów z krążka w sposób na tyle istotny, by zakłócać działanie antykoncepcji. Natomiast, jeżeli cierpi Pani na zapalenie dróg moczowych, to warto rozważyć powstrzymanie się od współżycia do czasu jego wyleczenia. Kontakt z partnerem może być bowiem źródłem zakażania dróg moczowych.

Pozdrawiam serdecznie!