Czy beta HCG mogło wyjść złe?

Witam. Mam spiralkę. Podejrzewałam, że jestem w ciąży. Miałam zawroty głowy, senność, mdłości i bolące piersi. Miesiączkę miałam od 2 do 6 lutego, następna była od 27 lutego do 2 marca, raczej plamienia Stosunek był 7 lutego. USG 11 marca i coś 7 mm, a macica niby twarda. Beta HCG z 12 marca <0,100. Czy to na 100% nie ciąża? Proszę o odpowiedź.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Badanie wykonała Pani zbyt wcześnie. HCG to hormon, który wydziela się po zagnieżdżeniu się zarodka w macicy (lub czasem poza macicą - mamy wtedy do czynienia z ciążą ektopową, czyli pozamaciczną). Następuje to najwcześniej 7-8 dni po zapłodnieniu. Powinna Pani więc powtórzyć badanie za parę dni, pamiętając, że do zapłodnienia mogło również dojść kilka dni po stosunku, gdyż plemniki przeżywają w drogach rodnych nawet do 7 dni.

Pozdrawiam serdecznie!