Czy brak miesiączki może być spowodowany ciążą czy nadmiarem hormonów wywołanych tabletką?

Witam! Czy jest możliwe abym była w ciąży? 12 kwietnia kochałam się z chłopakiem bez zabezpieczenia ( miałam dni niepłodne, nie doszedł w środku), 14 kwietnia zażyłam tabletkę ella one, nie zaobserwowałam skutków ubocznych. Ostatnią miesiączkę miałam od 1 kwietnia, cykle mam ok. 31 dni. Od tygodnia boli mnie podbrzusze, tak jakby zbliżała się miesiączka, ale nic się nie pojawia. Czy brak miesiączki może być spowodowany ciążą czy nadmiarem hormonów wywołany tabletką? Proszę o pomoc!

Renata GrzechociĹska

Jeśli w dalszym ciągu uważa Pani, że może to być ciążą sugeruję wykonać test ciążowy. Należy jednak pamiętać, że po przyjęciu tabletki "po" może dojść do zaburzenia cyklu.