Czy coca cola zero i coca cola light mają tak jak słyszałam indeks glikemiczny równy 0?

Witam, endokrynolog zalecił mi dietę o niskim indeksie glikemicznym. Zrezygnowałam więc z napojów typu cola, fanta, pepsi. Piszę z pytaniem czy coca cola zero i coca cola light mają tak jak słyszałam indeks glikemiczny równy 0? Z góry dziękuję

To, że cola light jest słodzona sztucznym słodzikiem, który nie daje energii, to nie znaczy, że jest dla Pani bezpieczna. To napój bardzo szkodliwy nawet dla zdrowych osób, a przy problemach endokrynologicznych musi być odstawiony natychmiast. Cola zawiera kwas fosforowy, który silnie zakwasza organizm, a ten z kolei dla zachowania równowagi musi zużywać duże pokłady wapnia i magnezu z organizmu na buforowanie tego zakwaszenia. Długo się tak nie da bez szkody dla zdrowia. Pozdrawiam

Dzień dobry,

indeks glikemiczny jest niższy, ale nie jest równy zero.

Najlepiej mimo wszystko zrezygnować z tego typu napoi ponieważ są niezdrowe i nie zaleca się ich spożywania.

pozdrawiam