Czy coś takiego może być związane ze zmianami hormonalnymi lub stresem?

Witam, mam 21 lat. Od około dwóch tygodni po owulacji bolą mnie sutki. Nie jestem w ciąży ponieważ dzisiaj dostałam okres. Zazwyczaj przed okresem bolały mnie całe piersi, a nie same sutki. Są dość wrażliwe, szybko twardnieją pod wpływem dotyku i z tego co zaobserwowałam to otoczka wokół sutka się poszerzyła. Gdy skończy się okres udam się do ginekologa, ale chciałabym się wpierw uspokoić. Czy coś takiego może być związane ze zmianami hormonalnymi lub stresem? Mój cykl jest nieregularny, a stresu miałam tez bardzo dużo z racji sesji i egzaminów. Czy może to mieć coś wspólnego z tym zjawiskiem?

Lek. Tomasz Budlewski

Może mieć związane z zaburzeniami hormonalnymi ale nalezy także wykluczyć ciąże proponuje oznaczyć poziom beta hcg i koniecznie udac się do lekarza ginekologa