Czy CRP 9.14 mg/l (norma

Czy CRP 9.14 mg/l (norma <5) może oznaczać nowotwór? Czy powinnam się martwić? Cała morfologia wyszła ok oprócz podwyższonych monocytów w rozmazie 16% (norma do 14%). Mam też stan przedcukrzycowy, wysoką insuline na czczo (ponad 30) i kortyzol rano na poziomie 700-800 (norma do 520) - mam nerwice lękową, podwyższony jest też ALT 74 U/I przy normie do <31. Jestem też osoba otyłą. Nie przyjmuję żadnych leków. Czy z CRP powinnam udać się do lekarza? Jeśli tak to jakiego? Czy wykonac jakieś dodatkowe badania? Aktualnie jestem pod opieką diabetologa.

Witam, jeżeli ma Pani nerwicę lękową to powinna Pani udać się do
Psychoterapeuty. Przecież diabetolog chyba tego nie leczy.
Z badań może wynikać że wysoki poziom kortyzolu spowodowany
jest chronicznym i skumulowanym stresem. czego potwierdzeniem
jest np. nerwica lękowa. Powinna Pani coś z tym zrobić - zabrać się za psychoterapeutyczne leczenie nerwicy i profesjonalny trening antystresowy, bo inaczej to wszystko może wywołać jakąś poważną chorobę. Pozdrawiam