Zapytaj lekarza

1 , 0 1 3 , 1 4 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Witam, stres od strony fizycznej może w tym przypadku uniemożliwiać wytrysk /równoznaczne z nadmiernym napięciem/.O strony psychologicznej może być reakcją somatyczną na opór przed posiadaniem potomka lub lękiem związanym z innymi obszarami/także pourazowym,partnerskim itp/.W każdym przypadku nalezy wykonać zlecone badania laboratoryjne i przy braku istotnych zaburzeń podjąć kontakt z psychoterapeutą pracującym z podobną tematyką.Jeżeli jest Pan w dobrym związku,najlepiej taki kontakt nawiązać wspólnie z partnerką.

Psycholog z uprawnieniami psychoterapeuty i mediatora.
umów wizytę 0

Witam, przewlekły stres jest czynnikiem który ogólnie wpływa na obniżenie naszej kondycji psychicznej jak i fizycznej. Podwyższony poziom kortyzolu wpływa negatywnie na funkcjonowanie naszego układu immunologicznego prze co spada nasz poziom odporności na wszelakie infekcje. Pogarsza się również jakość snu co w dłuższej perspektywie prowadzi do wycieńczenia organizmu. Wystawienie na przewlekły stres może również pozytywnie korelować z nadużywaniem alkoholu i innych środków psychoaktywnych które jak wiemy obniżają jakość męskiego nasienia. Pozdrawiam Radek Szafrański Psycholog, Psychoterapeuta Zapraszam do odwiedzenia mojej strony na facebooku: https://www.facebook.com/MmaTerapia

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety