Czy lekko niewyraźne widzenie może być spowodowane długotrwałym i silnym stresem?

Czy lekko niewyraźne widzenie może być spowodowane długotrwałym i silnym stresem? Dodatkowo mam wrażenie jakbym widział gorzej przy mocniejszym świetle mam mroczki przed oczami (śnieg optyczny). Badanie okulistyczne w normie, jedynie zapisany jestem jeszcze na OCT siatkówki, które mam za 3tyg.

Dzień dobry. Stres może wpływać negatywnie na poziom koncentracji, powodować zaburzenia uwagi, ale także powodować pogorszenie ostrości widzenia, większą męczliwość. Warto wypracować konstruktywne strategie radzenia sobie ze stresem, by poprawić kondycję w wymienionych obszarach i poczuć się lepiej pod względem kondycji psychicznej. Jeżeli jest Pan zainteresowany, zapraszam na konsultacje w tym zakresie.

Link do zapisów online:

https://ranking.abczdrowie.pl/d/anna-demarczyk-psycholog-warszawa-74814

Pozdrawiam.

Witam,

długotrwałe napięcie w okolicy karku spowodowane czynnikiem stresogennym może powodować pogorszenie widzenia - ponieważ ośrodek wzroku znajduje się w płacie potylicznym.
Lęk można zniwelować na dwa sposoby: zmniejszając poczucie zagrożenia (farmakologicznie) lub zwiększając wiarę we własne umiejętności radzenia sobie z trudną sytuacją. Pomocny jest trening relaksacyjny; kiedy jesteśmy fizycznie zrelaksowani – następuje odprężenie psychiczne i odwrotnie, gdy psychicznie się zrelaksujemy – nastąpi odprężenie fizyczne,

Pozdrawiam serdecznie

Witam Pana
Stres bardzo niekorzystnie wpływa na zdrowie psychiczne i fizyczne.
Napięcie psychiczne i stres mogą znacznie pogorszyć
jakość i ostrość widzenia.
Chroniczny stres może zwiększyć ciśnienie śródgałkowe
a to z kolei powoduje niewyraźne widzenie.
Długotrwały stres może też prowadzić do bezsenności,
pogorszenia pamięci, chronicznego bólu głowy, problemów
z trawieniem, cukrzycy, chorób serca i układu krążenia,
nowotworów, zaburzeń lękowych , nerwicy, depresji,
a także wypadania włosów i wielu innych zaburzeń.
W terapii stresu, oraz jego konsekwencji najbardziej skuteczna
jest psychoterapia.
Terapeuta pomoże Panu odzyskać równowagę wewnętrzną
oraz zdobyć umiejętność kontrolowania emocji
i radzenia sobie ze stresem, dzięki czemu odzyska
Pan radość życia.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl