Czy guzek pod lewą pachą ma związek z przyjmowaniem małej ilości wody?

Witam. Mężczyzna: 31 lat ze sporą nadwagą. Od kilku tygodni powraca guzek pod lewą pachą. Wcześniej był też po prawej ale znikł. Guzek boli zwłaszcza wtedy kiedy się go dotyka, wtedy się uruchamia i już boli przez dłuższy czas. Boli także jak wyciągam rękę do góry (rozciąga się skóra?). Nie przyjmowałem w ostatnim czasie żadnych leków ani nie przechodziłem poważnej choroby. W ostatnim czasie staram się schudnąć ze względu na nadwagę, refluks żołądka i problemy z jelitami. Oczywiście staram się jeść wartościowo, ale może za mało piję wody. Czy to może być przez odwodnienie? Ostatnio miałem robioną morfologię, mocz i próby wątrobowe. Wszystko wyszło w normie.

Lek. Paweł Szadkowski

Wątpię żeby było to wynikiem odwodnienia. Może to być zmieniony odczynowo węzeł chłonny lub inna zmiana zapalna. Przy najbliższej okazji najlepiej pokazać tę zmianę lekarzowi pierwszego kontaktu.