Czy hormony miały wpływ na wagę?

Witam, od dawna borykam sie z nadmienymi kilkgramami, udalam sie z tym do endykrynolaga i okazalo sie ze mam dosc wysokie TSH, dostalam na to leki TSH sie obnizylo, ale po za tym nic sie nie zmienilo, zrobilam wiec badania prolaktyny ktora wyszla bardzo wysoka 1028,14 mlU/l z tym wynikem udalam sie do lekarza w UK, ktory kazal mi powtorzyc badania i dodal kilka innych: estradiol 715pmol/L; FSH2.5u/L; LH 1.8 u/L i prolaktyna absolutnie w normie 148 mu/L. Lekarz odeslam mnie z kwitkiem a ja sama nie wiem co mam o tym myslec, czy jest mozliwe zeby prolaktyna sama sie az tak obnizyla? Z gory dziekuje GOSC 29

Lek. Wojciech Zygmunt

Hiperprolaktynemia może towarzyszyć chorobom tarczycy, których unormowanie może skutkować jej obniżeniem. Ponadto zawsze istnieje ryzyko błędu laboratoryjnego oraz występowania tzw. makroprolaktynemii, która zawyża wynik badania. Pozdrawiam i życzę zdrowia.