Czy istnieją jakieś objawy braku kondycji fizycznej?

Witam Chciałam się dowiedzieć czy istnieją jakieś objawy braku kondycji fizycznej? Od jakiegoś czasu mam problemy z oddychaniem tzn. po krótkim spacerze lub trochę szybszym chodzeniu dostaje strasznej "zadyszki" po prostu ciężko mi się oddycha, zatyka mnie.Robiono mi już badania tj. spirometrię i tomograf płuc i jest wszystko ok. Ekg ok. Mam lekką niedoczynność tarczycy i tężyczkę utajoną. Nadwagę ponad 15 kg. Tryb pracy raczej siedzący. Czy te wszystkie rzeczy wpływają na te dolegliwości?

Witam. Zarówno niedoczynność tarczycy jak i nadwaga predysponują do braku kondycji fizycznej. Być może powinna Pani suplementować hormony tarczycy - sprawę należy skonsultować z endokrynologiem. Polecam systematyczne podejmowanie miernego wysiłku fizycznego - powinien on przyczynić sie do poprawy wydolności i normalizacji masy ciała.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Proszę wykonać analizę składu ciała i zbadać poziom tkanki tłuszczowej i mięśniowej, możliwe że ma Pani duży niedobór mięśni.
Pozdrawiam serdecznie