Czy istnieje duże ryzyko ciąży w tej sytuacji?

Witam, pewnej nocy doszło do zbliżenia między mną a moja dziewczyna, lecz się zabezpieczaliśmy prezerwatywą która była cała, chodzi mi o sytuację gdzie przed włożeniem prezerwatywa dotknęła członka i mógł się na niej znajdować preejakulat i była to zewnętrzna strona prezerwatywy choć nie jestem pewien czy mógł na niej zostać preejakulat, była to lateksowa ta lepsza bodajże jak było można przeczytać plemnikobójcza, dodam iz po dotknięciu dopiero z minutę jak nie 2 potem uprawialiśmy stosunek, dodam iż mogły to być dni płodne chociaż nie jestem pewien śluz był dosyć kwaśny. Czy istnieje jakiekolwiek większy ryzyko czy w ogóle istnieje.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

ryzyko ciąży występuje w przypadku wprowadzenia plemników do narządów rodnych kobiety, jednak w tym przypadku szanse na to są dość niskie, zwłaszcza że nie ma Pan pewności czy zewnętrzna strona prezerwatywy miała kontakt z preejakulatem. Zawsze jednak jest niewielki odsetek szans na rozwinięcie się ciąży, ale aby do tego doszło, potrzebny jest szereg kilku zdarzeń, nie wystarczy samo dostanie się plemnika do narządów rodnych, musi się on prawidłowo połączyć z komórką, a ta następnie odpowiednio zagnieździć, nie jest to takie proste, jak się wydaje i dodatkowo zmniejsza szanse na ciążę.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/zagniezdzenie-zarodka

https://portal.abczdrowie.pl/zygota-zaplodnienie-implantacja-i-zarodek

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.