Czy istnieje ryzyko zajścia w ciążę, gdy tabletki zostały odstawione już po stosunku?

Jeśli stosunek był we wtorek (do tej pory przyjmowałam tabletki) a od czwartku je odstawiłam, to czy mogę być w ciąży?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Jeżeli cały poprzedni blister przyjęła Pani w całości, o stałych porach to przez pierwsze 7 dni od odstawienia była Pani zabezpieczona. Była to standardowa 7dniowa przerwa, w ciągu której tabletki jeszcze działają. W 8 dniu od odstawienia tabletek straciła Pani antykoncepcję i niezbędne jest wybranie nowej metody zabezpieczenia.

Pozdrawiam.