Czy jadanie na kolację jogurtu musli, może odbić się na mojej wadze?

Witam;) Mam takie za pytanie. Czy jedząc na kolację jogurt musli (kolację jem o godz. 19.00), może się to odbić na mojej wadze? Jadam posiłki co trzy godziny, rano - dwie kromki chleba pełnoziarnistego z szynką bądź twarożkiem, na drugie śniadanie (szkoła) - kanapkę z chleba pełnoziarnistego z szynką bądź twarożkiem, potem jakiś owoc, obiadek - kartofelki 100 g + chude mięsko/talerz zupy, kolacja - jogurt musli. Oczywiście jem również warzywa, piję dużo wody i czerwonej herbaty, bo lubię;) Nie zapominam również o codziennych ćwiczeniach, nie jadam słodyczy. Mam 18 lat i 183 cm. Nie wiem, ile ważę, boję się sprawdzać, w każdym razie miesiąc temu ważyłam 76 kg. Czekam na radę. Pozdrawiam;)
18 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,
jeśli nadal ważysz 76 kilogramów, to Twoje BMI wynosi 22,7 i oznacza, że masz masę ciała w normie. Z pewnością zawdzięczasz to regularnym posiłkom i aktywności fizycznej, czego gratuluję:)
Myślę, że jedzenie samego jogurtu na kolację nie spowoduje nagłego wzrostu masy ciała, jednak zalecałabym większe urozmaicenie diety. Powinnaś spożywać różne produkty na kolację, najlepiej każdego dnia coś innego, aby Twój organizm otrzymywał różnorodne składniki odżywcze.
Posiłki z wysoką zawartością węglowodanów powinnaś jadać w godzinach porannych, a jogurt owocowy z musli zawiera ich sporo. Na kolację lepsze będą potrawy białkowo-warzywne, które pobudzą metabolizm i ułatwią spalanie tkanki tłuszczowej, np. warzywa zapiekane z mięsem, twarożek ziarnisty z warzywami, sałatka z jajek i warzyw lub szynki czy tuńczyka.
Pozdrawiam